אודות


מעלה צביה הנו ישוב קהילתי, השוכן בגליל התחתון, כחלק מהמועצה אזורית משגב, ליד כרמיאל. חברי הישוב הנם חברי תנועת האימן אשר הקימו את הישוב לפני כ-27 שנים בשנת 1986.

מעלה צביה מבוססת על שילוב בין מסע ההתפתחות של היחיד וחיי קהילה משותפים, התורמים גם לבנייתו של ישוב מטופח ונאה. חבריו מקיימים קהילה שבה כל אחד עובד לפרנסתו, אך השיתוף הקהילתי הנו רב ושופע חיים: טיפוח אקולוגית הישוב בימי עבודה קהילתיים משותפים, מחקר חי משותף בנושאים שונים, הגות, חגיגות קהילתיות, בית מוסיקה פעיל, אוהל מספרי ספורים לילדים ולמבוגרים, ועוד ועוד... הכל מתוך, או בהשראת, תפישת החיים של האימן, המתפתחת וגדלה.

בישוב גם גני ילדים ובית ספר בשם "תבנית החינוך המוזהב" בגישה ייחודית שפותחה במעלה צביה, ותנועת נוער בשם "תבנית השלום" שהחלה במעלה צביה ומקיימת שיתופי פעולה עם בני נוער מרחבי העולם.


בתוך כך ומטבע הדברים, על הדרך פירות עט נכתבים, במגוון רחב של ביטויים..
חלקם גם מתפרסמים בכתב-עט משותף היוצא לאור בקהילה מידי שבוע. 

בבלוג זה אנו רוצים לחלוק עם הקהל הרחב מן הכתובים השונים הנכתבים על ומתוך הדרך.. כנאמר באחת מהאמרות המופיעות בבלוג: 'המתחלק בעושרו, עושרו גדל, שכן הנתינה מפנה מקום ומזמנת שפע חדש להתקבל', ובכדי להציע מהשפע הקיים לאלה המתענינים בו.

הנכם מוזמנים לשוטט בין הכתובים, ולספוג מניחוחות פרי עט אנשי הקהילה, המבטאים הרהורים, הבנות, ערכים, מטרות, חיפוש גבוה, שעורים על הדרך.. בחיי אדם וקהילה.

לקריאה נוספת מוזמנים לבקר ב- אתר הבית של מעלה צביה.

בברכה,
צוות הבלוג